Miesięczne archiwum: Maj 2013

Mistrzowie Polski Juniorów

W ubiegły weekend nasi Juniorzy wystartowali w Mistrzostwach Polski w Bornym Sulinowie. Reprezentacja AZS OŚ Poznań liczyła 9 zawodników, spisali się oni bardzo dobrze i w sumie zdobyliśmy aż 6 medali – 4 złote i 2 srebrne:

Marta Grabowska II miejsce
Magdalena Rochowiak II miejsce
Dąbrówka Graczyk I miejsce
Kamil Wałęsa V miejsce
Marcin Pilarczyk
Kamil Dychała IX miejsce
Karol Robak I miejsce
Mikołaj Szaferski I miejsce
Kamil  Kwiatkowski I miejsce

Trochę niedosytu pozostaje po nie dyspozycyjności zdrowotnej Marcina, który ze względu na chorobę nie został dopuszczony do walki przez lekarza zawodów. Przypomnijmy, iż po zawodach w Bydgoszczy i Belgii był on faworytem całej kategorii!

Udany występ akademików przypieczętowało zdobycie I miejsca drużynowo!

Zdjęcia już niedługo na naszym profilu Facebook

Weekend zmagań AZS

Za nami pracowity weekend w wykonaniu naszych młodszych zawodników (juniorów młodszych oraz młodzików). W Sobotę w Niemczech odbył się turniej rankingowy DTU – Berlin Open 2013. Wystartowało tam sześciu naszych podopiecznych:

Weronika Walkowiak
Maksymilian Beśka – II miejsce
Jakub Tracz – I miejsce
Jakub Dąbrowski – I miejsce
Krzysztof Jagodziński – III miejsce
Adrian Wojtkowiak

Jak co roku, także i w tym  organizacja i sędziowanie pozostawiały dużo do życzenia, jednak  konkurencja i poziom przeciwników stoi na wysokim poziomie dlatego po rak kolejny zdecydowaliśmy się przemęczyć w imię wyszkolenia.

————————————————————————————————————————–

Dzień później w Szczecinku odbyły się bardzo ważne zawody dla roczników 2000/1999 – eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży (Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych)

Nasz klub reprezentowało 12 zawodników, uzyskaliśmy 11 kalifikacji, w tym 6 z miejsca pierwszego, 4 z miejsca drugiego i 1 z miejsca trzeciego!

Skład reprezentacji:

Michalina Maksymowicz-Maciata – I miejsce
Wiktoria Stelmaszyk – I miejsce
Kamila Cibicka – I miejsce
Maja Marek – II miejsce
Zuzanna Oćwieja – III miejsce

Piotr Zarański – I miejsce
Patryk Walkowiak -II miejsce
Jan Gąsiorowski – II miejsce
Mikołaj Wójcik – I miejsce
Szymon Lupa – I miejsce
Marceli Malinowski – V miejsce
Aleksander Rochowiak – II miejsce

Zawodnikom serdecznie gratulujemy występu i życzymy jeszcze lepszego wyniku na czerwcowych finałach w Łowiczu!

Już za tydzień nasi juniorzy startują w Mistrzostwach Polski w Bornym Sulinowie – Trzymamy Kciuki!

Kategorie