Miesięczne archiwum: Wrzesień 2013

Kolejny medal – Dąbrówka!

Po wspaniałym występnie Mikołaja Szaferskiego w pierwszym dniu zawodów, dzisiaj swoje szanse mieli Dąbrówka Graczyk (-59 kg) i Karol Robak (-63 kg)

1231253_598512913523830_246669956_n.

Oboje spisali się wspaniale, Dąbrówka po dwóch wygranych walkach – pierwsza z reprezentantką Izraela Levi Noa 7:2, drugą z zawodniczką z Portugalii Francisco  Tatiana 13:2 – weszła do strefy medalowej. Niestety w kolejnej – w walce o finał – minimalnie przegrała z Hiszpanką Calvo Gomez Marta 1:2.

20130927_205848

Karol wygrywając kolejno z Rumunem Lengyel  Norbert Zoltan 16:6 oraz przed czasem z Izraelczykiem Sagir, Eran 18:8 w walce o medal zmierzył się z Grekiem Chamalidis Konstantinos przegrywając niestety 5:12.

20130927_205933
Jesteśmy bardzo dumni z występu naszych zawodników mimo, iż jak zawsze pozostaje mały niedosyt.

20130927_210432

Jako cały klub AZS Poznań chcielibyśmy gorąco pogratulować Patrycji Rogozińskiej z Nidzicy, która dzisiaj wywalczyła srebrny medal w kategorii wagowej -49 kg!

Murzyn ma medal!

W rozgrywających się obecnie w Porto Mistrzostwach Europy Juniorów Mikołaj Szaferski zdobył brązowy medal w kategorii -68 kg! Mikołaj wygrał trzy walki z Serbem 12:9, kolejną z Austriakiem 5:2, o medal z Mołdawianinem 14:0.

20130925_195310

Przegrał nieznacznie o wejście do finału z zawodnikiem z Hiszpanii 5:6. Widać, że mozolna i ciężka praca, która charakteryzuje Mikołaja opłaciła się i droga na Młodzieżowe Igrzyska Olimpijskie stoi dla niego otworem!

20130925_195453

Dzisiejszy dzień był bardzo dobry dla naszego taekwondo olimpijskiego i przechodzi do historii. Po za Mikołajem medal dla Polski zdobyła Aleksandra Kowalczuk z Olsztyna, która wywalczyła złoto w ciężkiej kategorii wagowej, poprawiając przy tym wynik Mai Molskiej, która dwa lata temu wywalczyła srebro w tej kategorii.

Na hali sportowej zagrany dziś będzie Mazurek Dąbrowskiego co mamy nadzieje będzie motywacją dla reszty zawodników!

20130925_201445

Serdeczne gratulacje dla Aleksandry i Mikołaja za wynik i godne reprezentowanie Polski!

Mistrzostwa Europy Juniorów

Chcielibyśmy poinformować wszystkich naszych kibiców i sympatyków, iż nasi akademicy powołani do składu reprezentacji Polski na Mistrzostwa Europy Juniorów od wczoraj są już na miejscu w Porto w Portugalii.

europeojuniorportugal2013

Przypomnijmy, że składzie na zawody znaleźli się nasi podopieczni:

Dąbrówka Graczyk – 59 kg
Jagoda Ulfig – 63 kg
Karol Robak – 63 kg
Mikołaj Szaferski – 68 kg
Kamil Kwiatkowski – 78 kg

Nad zawodnikami czuwa nasz klubowy trener – Waldemar Łakomy – oraz Ignacy Frajher – odpowiedzialny za opiekę medyczną

29793_581876575205937_523347622_n

Jako pierwszy startuje Mikołaj Szaferski, który dziś przeszedł oficjalne ważenie i walczyć będzie jutro – 25.09.2013. W trzecim dniu zawodów (27.09) walczą – Dąbrówka Graczyk oraz Karol Robak, dzień po nich (28.09) Jagoda Ulfig i Kamil Kwiatkowski

Rozpiski/drabinki wraz z wynikami na żywo dostępne na stronie – tpss.nl
Strona mistrzostw – European Junior Taekwondo 2013
Facebook – European Junior Taekwondo 2013

Trzymamy kciuki za całą reprezentacje!

Konsultacja KWJ 27-29.09

Witam!

Wielkopolski Związek Taekwondo uprzejmie informuje, że w terminie
27-29.09.2013 r. w Poznaniu odbędzie się konsultacja szkoleniowa Kadry
Wojewódzkiej Juniorów.

Lista powołanych zawodników:
Eryka Kempiak           UKS Szakal Jeżyce
Hanna Okoniewska        UKS Feniks Śrem
Magdalena Rochowiak     AZS OŚ Poznań
Anna Zbawiona           MUKS Białe Tygrysy Jarocin
Zuzanna Oćwieja         AZS OŚ Poznań
Michalina Maksymowicz   AZS OŚ Poznań
Agnieszka Kaczmarek     K.O.Zak Team Leszno
Hubert Skrzydlewski     Rapid Śrem
Zuzanna Kaczmarek       MUKS Białe Tygrysy Jarocin
Jan Gąsiorowski         AZS OŚ Poznań
Mikołaj Wójcik          AZS OŚ Poznań
Marta Grabowska         AZS OŚ Poznań
Gerard Miłek            Rapid Śrem
Kamila Cibicka          AZS OŚ Poznań
Piotr Zarański          AZS OŚ Poznań
Wiktoria Stelmaszyk     AZS OŚ Poznań
Marta Ratajczak         MUKS Białe Tygrysy Jarocin
Marta Kozielska         UKS Szakal Jeżyce
Szymon Lupa             AZS OŚ Poznań
Marek Woźniak           UKS Szakal Jeżyce
Marek Obliński          UKS Sokół Kościan
Aleksander Rochowiak    AZS OŚ Poznań
Filip Dziuba            Rapid Śrem
Krystian Matuszewski    Sfinks Rydzyna
Zuzanna Malusiak        Rapid Śrem
Emilia Świetlik         UKS Dragon Długie Stare
Adrianna Kalitka        UKS Dragon Długie Stare
Dawid Tomczak           UKS Dragon Długie Stare

Trenerzy:
Agnieszka Scheffler
Marek Zawadka

Na konsultację zawodnicy dojeżdżają we własnym zakresie (na koszt klubów bądź uczestników).
Pobyt (zakwaterowanie i wyżywienie) pokrywane jest ze środków WSS.

Rozpoczęcie zajęć treningowych w dniu 27.09.2013 (piątek) o godz.
18.30 w hali sportowej przy ul. Reymonta 35.

Obecność zawodników obowiązkowa.

Ponadto wszyscy zawodnicy zobowiązani są do posiadania w czasie
konsultacji aktualnej książeczki zdrowia oraz ważnej licencji.

Proszę o potwierdzenie uczestnictwa zawodników do 24 września b.r.
(wtorek).

Akademia Talentów – Dalkii

atdlogo

W imieniu organizatorów programu Akademia Talentów Dalkii, chcielibyśmy poinformować o starcie rekrutacji do piątej, jubileuszowej edycji programu edukacyjnego dla młodych sportowców.

Akademia Talentów Dalkii to innowacyjny program edukacyjny w polskim sporcie, adresowany do utalentowanej sportowo młodzieży w wieku 15-18 lat, którego głównym przesłaniem jest przybliżenie młodym sportowcom świata biznesu i mediów.

Kryteria zgłoszeń:

– sportowcy w wieku 15-18 lat reprezentujący dyscypliny indywidualne
– reprezentujący klub z Poznania
– uzyskujący dobre rezultaty sportowe i chcący poszerzyć swoje horyzonty edukacyjne

Program ma na celu edukacje w zakresie szeroko rozumianego marketingu sportowego, umiejętności współpracy z biznesem przy projektach sponsoringowych, podstaw public relations i zasad kontaktowania się z mediami w ramach kształtowania wizerunku sportowca. Program nie tylko dofinansowuje młodych sportowców ale przede wszystkim przygotowuje ich do radzenia sobie w dorosłym życiu, zarówno trakcie kariery jak i po jej zakończeniu.

Aby zgłosić swoją kandydaturę należy przesłać swoje CV na adres:

akademia-talentów.dalkia@havas-se.com

termin rekrutacji upływa 30 września

Konsultacja KWJ 13-15.09

Witam!

Wielkopolski Związek Taekwondo uprzejmie informuje, że w terminie
13-15.09.2013 r. w Poznaniu odbędzie się konsultacja szkoleniowa Kadry
Wojewódzkiej Juniorów.

Lista powołanych zawodników (AZS Poznań):
Magdalena Rochowiak     AZS OŚ Poznań
Zuzanna Oćwieja         AZS OŚ Poznań
Michalina Maksymowicz-Maciata   AZS OŚ Poznań
Jan Gąsiorowski         AZS OŚ Poznań
Mikołaj Wójcik          AZS OŚ Poznań
Marta Grabowska         AZS OŚ Poznań
Kamila Cibicka          AZS OŚ Poznań
Piotr Zarański          AZS OŚ Poznań
Wiktoria Stelmaszyk     AZS OŚ Poznań
Szymon Lupa             AZS OŚ Poznań
Aleksander Rochowiak    AZS OŚ Poznań

Na konsultację zawodnicy dojeżdżają we własnym zakresie (na koszt klubów bądź uczestników).
Pobyt (zakwaterowanie i wyżywienie) pokrywane jest ze środków WSS.

Rozpoczęcie zajęć treningowych w dniu 13.09.2013 (piątek) o godz.
12.00 w hali sportowej przy ul. Reymonta 35.

Obecność zawodników obowiązkowa.

Ponadto wszyscy zawodnicy zobowiązani są do posiadania w czasie
konsultacji aktualnej książeczki zdrowia oraz ważnej licencji.

Zdjęcia z Pogorzelicy

Zapraszamy do oglądania i komentowania zdjęć z obozu letniego w Pogorzelicy na naszym klubowym profilu Facebook:

Galeria Zdjęć

Przy okazji przedstawiamy Państwu nasz kanał YouTube na którym umieszczamy  nasze nagrania wideo oraz klipy z obozów

AZS YouTube

Jeżeli ktoś z Państwa chciałyby otrzymać zdjęcia w wysokiej rozdzielczości nie podane drobnej korekcie prosimy o kontakt z trenerem

Łukaszem Schefflerem

XVIII medali na Polish Open

W dniach 30 Sierpnia – 1 Września w Warszawie na terenie Akademii Wychowania Fizycznego odbyła się kolejna – coroczna – edycja Międzynarodowych Otwartych Mistrzostw Polski – Polish Open 2013 – połączona z międzynarodowym turniejem dla juniorów i kadetów – Warsaw Cup.

DSC_0213

Nasi zawodnicy zdobyli w sumie 18 medali, co przełożyło się na drugie miejsce w klasyfikacji generalnej, wyprzedziła nas tylko reprezentacja narodowa Hiszpanii.

20130901_183630

Medale zdobyli:

Wiktoria Stelmaszyk
Joanna Oćwieja
Maja Marek
Magdalena Rochowiak
Marta Grabowska
Dąbrówka Graczyk
Magdalena Leporowska
Maja Molska

Piotr Zarański
Szymon Lupa
Mikołaj Wójcik
Aleksander Rochowiak
Karol Robak
Albert Millert
Mikołaj Szaferski
Kamil Kwiatkowski
Jarek Mecmajer
Bartosz Kołecki

DSC_0052fot. Marta Grabowska

Wszystkim medalistom serdecznie gratulujemy i jesteśmy pod wrażeniem, że mimo, iż jesteśmy tuż po mocnym zgrupowaniu przygotowującym do sezonu w Pogorzelicy nasi zawodnicy pokazali tak dobrą dyspozycję!

DSC_0111fot. Marta Grabowska

Już niedługo docelowa impreza dla naszych juniorów – Mistrzostwa Europy w Portugalii – gdzie czwórka naszych „akademików” walczyć będzie o medale dla Polski, klubu oraz dla nich samych!

Nadchodzące wydarzenia
Gru
14
pt
całodniowy Konsultacja treningowa KW
Konsultacja treningowa KW
Gru 14 – Gru 16 całodniowy
Konsultacja treningowa KW
Konsultacja treningowa  Piątek 18:30 Sobota młodzik/kadet 09:00 – 10:30; 12:00 – 13:30 junior/senior 10:30 – 11:00, 13:30 – 15:00 Niedziela 09:00 – 11:00    
Gru
16
nie
całodniowy XV Turniej Gwiazdkowy
XV Turniej Gwiazdkowy
Gru 16 całodniowy
XV Turniej Gwiazdkowy Taekwondo 16 grudnia 2018 r. Hala sportowa AZS Poznań Ul. Reymonta 35 Termin zgłoszeń: 10 grudnia 2018 r Komunikat zawodów poniżej jeden z naszych poprzednich turniejów
Sty
12
sob
całodniowy Obóz zimowy Karpacz 2019
Obóz zimowy Karpacz 2019
Sty 12 – Sty 20 całodniowy
Obóz zimowy Karpacz 2019 @ Karpacz | Województwo dolnośląskie | Polska
  Oferta obozu zimowego Karpacz 2019 >>> Karta kwalifikacyjna <<<
Kategorie