3 medale w Austrii!

W rozgrywających się w ubiegły weekend zawodach w Insbrucku – turnieju „A” klasy – Austrian Open 2013 nasza reprezentacja wywalczyła 3 medale – złoto i dwa brązy.

Każdy medal przypadł na jedną kategorię wiekową, i tak złoto w kategorii senior -74 kg wywalczył Bartosz Kołecki wygrywając 6 walk! W kategorii senior startował także Jarosław Mecmajer, który minimalnie (1 punktem) przegrał z późniejszym złotym medalistą kategorii.

Brąz w kategorii junior -68 kg zdobył Mikołaj Szaferski, który po trzech wygranych pojedynkach nieznacznie uległ zawodnikowi z Chorwacji, niewiele zabrakło także Karolowi Robakowi, który walcząc z jednym z najlepszych zawodników swojej kategorii po kontrowersyjnej decyzji sędziowskiej zajął ostatecznie V miejsce, a jego rywal „gładko” wygrał cały turniej.

W niezwykle mocno obsadzonej kategorii kadet, nasza reprezentacji wywalczył brązowy krążek w kategorii dziewcząt – 47 kg, który zdobyła Kamila Cibicka, po dwóch wygranych pojedynkach. Blisko medalu byli także Jakub Tracz, Mikołaj Wójcik oraz Aleksander Rochowiak, jednak minimalnie ulegli oni w walkach ćwierćfinałowych zajmując ostatecznie V miejsce.

Z pozostałych naszych akademików mimo braku sukcesu mierzonego medalami i miejscami punktowymi, jesteśmy także bardzo dumni i zadowoleni. Każdy z nich zostawił serce na macie i to jest najważniejsze. Turnieje tej rangi są niezwykle trudne, gdyż na 1400 zgłoszonych zawodników medali nie starczy dla każdego, a każda stoczona (wygrana lub przegrana) walka to kolejne doświadczenie które prędzej czy później zaowocuje!

Serdecznie gratulujemy medalistom oraz całej ekipie AZS za godne reprezentowanie klubu oraz Kraju na arenie międzynarodowej!