3 medale w Austrii!

W rozgrywających się w ubiegły weekend zawodach w Insbrucku – turnieju „A” klasy – Austrian Open 2013 nasza reprezentacja wywalczyła 3 medale – złoto i dwa brązy.

Każdy medal przypadł na jedną kategorię wiekową, i tak złoto w kategorii senior -74 kg wywalczył Bartosz Kołecki wygrywając 6 walk! W kategorii senior startował także Jarosław Mecmajer, który minimalnie (1 punktem) przegrał z późniejszym złotym medalistą kategorii.

Brąz w kategorii junior -68 kg zdobył Mikołaj Szaferski, który po trzech wygranych pojedynkach nieznacznie uległ zawodnikowi z Chorwacji, niewiele zabrakło także Karolowi Robakowi, który walcząc z jednym z najlepszych zawodników swojej kategorii po kontrowersyjnej decyzji sędziowskiej zajął ostatecznie V miejsce, a jego rywal „gładko” wygrał cały turniej.

W niezwykle mocno obsadzonej kategorii kadet, nasza reprezentacji wywalczył brązowy krążek w kategorii dziewcząt – 47 kg, który zdobyła Kamila Cibicka, po dwóch wygranych pojedynkach. Blisko medalu byli także Jakub Tracz, Mikołaj Wójcik oraz Aleksander Rochowiak, jednak minimalnie ulegli oni w walkach ćwierćfinałowych zajmując ostatecznie V miejsce.

Z pozostałych naszych akademików mimo braku sukcesu mierzonego medalami i miejscami punktowymi, jesteśmy także bardzo dumni i zadowoleni. Każdy z nich zostawił serce na macie i to jest najważniejsze. Turnieje tej rangi są niezwykle trudne, gdyż na 1400 zgłoszonych zawodników medali nie starczy dla każdego, a każda stoczona (wygrana lub przegrana) walka to kolejne doświadczenie które prędzej czy później zaowocuje!

Serdecznie gratulujemy medalistom oraz całej ekipie AZS za godne reprezentowanie klubu oraz Kraju na arenie międzynarodowej!

Nadchodzące wydarzenia
Lut
15
sob
19:00 Karnawałowy Bal AZS Taekwondo @ Karczma - Chata Wiejska
Karnawałowy Bal AZS Taekwondo @ Karczma - Chata Wiejska
Lut 15@19:00
Karnawałowy Bal AZS Taekwondo @ Karczma -  Chata Wiejska
Ogólne informacje dotyczące balu. 15 luty 2020 godz. 19:00 , Karczma – Chata Wiejska ul. Bratnia 10 SKÓRZEWO. Tak jak w zeszłym roku, zakładamy imprezę na ok. 130 osób / 65 par. Cena wejściówki: 330,00[...]
Kategorie