Koniec kadr wojewódzkich

Wraz z rozporządzeniem ustępującej minister Muchy (bez komentarza) z dniem 01.01.2014 przestają funkcjonować kadry wojewódzkie – także w taekwondo olimpijskim. Zgodnie z wytycznymi najlepsi zawodnicy z województw tworzyć będą (najprawdopodobniej kadrę Polski „B” – choć i to nie jest jak na razie potwierdzone).

Jak wiadomo u nas w województwie szkolenie wyglądało bardzo dobrze, o czym mogą świadczyć wyniki i tendencja wzrostowa jaką utrzymywaliśmy z roku na rok we współzawodnictwie dzieci i młodzieży, dlatego też właśnie Wielkopolan najbardziej ugodzi ten przepis. Również z powodu, iż co roku ilość zawodników w kadrze opierała się na dofinansowaniu z ministerstwa (w zależności od ilości punktów), jak i dopłacie ze środków województwa,a z racji tego, iż teraz środki kierowane będą bezpośrednio przez Związek, ilość zawodników z WLKP będzie (najprawdopodobniej) zależna tylko od środków ministerialnych (czyli ok 50% tego co było w roku 2013).

Na dzień dzisiejszy nie ma żadnych informacji jak będzie wyglądało szkolenie w tej grupie wiekowej i kto będzie za nie odpowiedzialny.

Bez zmian zostaje natomiast szkolenie kadry młodzików – jednak jest ono i tak traktowane po macoszemu przez ministerstwo.

Powyższą informację pozwolimy sobie zostawić bez komentarza, a osoby zainteresowane zapraszamy do rozmowy z Trenerami.

Nadchodzące wydarzenia
Lut
15
sob
19:00 Karnawałowy Bal AZS Taekwondo @ Karczma - Chata Wiejska
Karnawałowy Bal AZS Taekwondo @ Karczma - Chata Wiejska
Lut 15@19:00
Karnawałowy Bal AZS Taekwondo @ Karczma -  Chata Wiejska
Ogólne informacje dotyczące balu. 15 luty 2020 godz. 19:00 , Karczma – Chata Wiejska ul. Bratnia 10 SKÓRZEWO. Tak jak w zeszłym roku, zakładamy imprezę na ok. 130 osób / 65 par. Cena wejściówki: 330,00[...]
Kategorie